دستگاه تصفیه آب معدنی

دستگاه  تصفیه آب معدنی وتصفیه آب معدنی  آب آشامیدن بعنوان یکی از نیازهای اساسی روزمره انسان است، میزان نیاز روزمره هر انسان به آب شرب ۱ تا ۲ لیتر می باشد که آن هم بستگی به شرایط آب و هوایی و اقتضای سنی متفاوت می باشد. راه اندازی خط تولید آب معدنی و دستگاه تصفیه آب  معدنی  و استفاده از آب آشامیدنی معدنی سالم و با کیفیت یکی از مهمترین فاکتورهای مصرف آب شرب می باشد. ۷6٪ از مردم کشور های جهان سوم از امکانات آب آشامیدن برای مصارف بهداشتی محروم هستند. آلودگی ها با ایجاد تغییرات نامطلوب در خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی، کیفیت آب را کاهش می دهند. برخی از آلودگی ها به آسانی توسط تصفیه آب معدنی از بین می روند مانند مواد زائد کشاورزی و حیوانی و فاضلاب های انسانی و بعضی از آلودگی ها نیز مانند جیوه و سرب و برخی از ترکیبات پلاستیک ها از بین نمی روند. آب معدنی و یا آب نوشیدن که امروزه به وفور مورد مصرف قرار می گیرد محصول بسته بندی شده آب پاک و قابل شربی است با خواص فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژیکی تعریف شده که مستقیما از سر چشمه و یا نقاط حفاری شده زیر زمینی به دست می آید که دارای خواص بهداشتی،درمانی و عمل تصفیه (تصفیه آب) مطابق با استانداردهای بین المللی نیز می باشد و در محل چشمه و یا منابع آب مربوطه در شرایط خاص بهداشتی بسته بندی می گردد . بنابراین می توان گفت: آب بسته‌بندی‌ شده آبی است آشامیدنی و سالم که مطابق با اصول تصفیه آب در بسته‌های پلاستیکی یا شیشه‌ ای به ویژه بطری آماده می‌شود. آب های معدنی انواع مختلفی دارند که میتوان به دو گروه اصلی آب های معدنی : گازدار، بدون گاز و گاز دار شده و یا آب های معدنی قلیایی، اسیدی، نمک دار، حاوی فلوئور و آهن دار. چشمه آب‌معدنی :( Mineral Spring) چشمه‌ای است که املاح معدنی قابل توجهی به جز کربنات سدیم و یا سولفات سدیم بصورت محلول داشته باشد. املاح موجود در چشمه‌های آب معدنی اغلب خاصیت درمانی دارند. با توجه به تعریف چشمه های آب، آب های معدنی دارای سه منشاء اصلی سطحی، عمقی و مخلوط می باشند. آبهایی با منشاء سطحی یا همان آبهای ژئوترمال، دارای منشاء خارجی هستند و از فرو رفتن آب به عمق زمين به وجود می آيند این نوع آب ها اغلب گرم هستند و خواص فيزيكی و شيميایی آنها وابسته به زمين هايی هست كه از آن عبور كرده اند. آبهایی با منشاء عمقی معمولاً از اعماق زياد زمين نشات گرفته اند و حاصل بخار آخرين مرحله ی مواد مذاب و سیال درون زمین هستند. اين آبها معمولاً منشاء آتشفشانی دارند و توسط بخار آب و گازهای پرفشار محلول در آنها بیرون ریخته می شوند. اغلب آبهای موجود در طبيعت، منشاء خارجی دارند و فقط مقدار كمی از آنها دارای منشاء عمقی می باشند. و در نهایت آبهای معدنی با منشاء مخلوط معمولاً آمیزه ای از انواع سطحی و عمقی هستند . این آبها به هنگام بیرون آمدن با آبهای سطحی در آمیخته می شوند .

دستگاه  آب معدنی :

  • ظاهر آب معدنی : ظاهر آب های معدنی میتواند دارای کدورت باشد و مزه ای تلخ به همراه داشته باشند.
  • خواص فیزیکی آب معدنی : از جمله خواص فیزیکی آب های معدنی می توان به مقدار آب خروجی از چشمه در واحد زمان، درجه حرارت، مقاومت الکتریکی، رادیو اکتیویته بودن آنها اشاره نمود.
  • خواص شیمیایی آب معدنی : از جمله خواص شیمیایی آب های معدنی می توان به PH (حالت اسیدی قلیایی )، گاز هایی همچون اکسیژن، هیدروژن، ازت و متان اشاره نمود
   

فرایند تولید آب معدنی :

  • آماده سازی، سالم سازی و پر کردن آب معدنی : آماده سازی شامل مراحل انتقال آب از منابع آب ، مخازن ذخیره آب، فیلتراسیون آب (حذف مواد معلق و شناور در آب با استفاده از فیلترهای شنی)، حذف هرگونه طعم، رنگ و بوی غیر طبیعی، فیلتراسیون نهایی (حذف هرگونه مواد معلق در حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ میکرون با استفاده از فیلتر کارتریجی) و مرحله استریلیزاسیون آب (حذف هرگونه آلودگی میکروبیولوژیکی در آب و بهداشتی کردن آن با استفاده از اشعه فرا بنفش، دستگاه ازن ژنراتور و یا سیستم کلر زنی)، تصفیه آب (شامل شفاف سازی آب و جداسازی مواد معلق با استفاده از انعقاد، لخته شدن و ته نشین سازی)
  • تولید ظروف مورد نیاز جهت بسته بندی آب و پر کردن آب معدنی در بطری : این بخش شامل مراحل تهیه بطری (بطری های پلی اتیلنی با کیفیت بالا که 100٪ مواد قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست می باشند) ردیف کردن بطری، شستشوی بطری، پرکردن و دربندی، برچسب زنی، چاپ مشخصات تولید، عمل شیرینگ و در نهایت بازرسی مجدد می باشد.
دستگاه تصفیه آب معدنی,تصفیه آب معدنی,تولید آب معدنی,چشمه های آب معدنی,فیلتراسیون آب معدنی ,راه اندازی خط تولید آب معدنی,دستگاه پرکن آب معدنی,آب معدنی

دستگاه تصفیه آب معدنی